Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

Nawilżająca pielęgnacja do ciała powinna zainteresować każdego, komu zależy na posiadaniu miękkiej i przyjemnej w dotyku skóry. Aby jednak można było mówić o jej skuteczności, konieczne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Warto zatem dowiedzieć się, czym charakteryzują się dobre i skuteczne kosmetyki. Dobrze byłoby też zdawać sobie sprawę z tego, jak je stosować, aby można było cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. 

Jakich składników poszukiwać w kosmetykach nawilżających do ciała?

Nawilżająca pielęgnacja do ciała powinna obejmować przede wszystkim stosowanie odpowiednio dobranego preparatu. Warto zatem zdawać sobie sprawę z tego, jakie składniki aktywne mogą pomóc w zadbaniu o skórę. Na pewno dobrze byłoby zaufać takim substancjom aktywnym jak:

  • olej arganowy,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • wosk z borówki amerykańskiej,
  • kwas hialuronowy,
  • ekstrakt z aloesu.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nawet składniki aktywne pochodzenia naturalnego mogą uczulać. Przed użyciem każdego nowego kosmetyku, warto wykonać próbę uczuleniową. W tym celu zaleca się aplikację odrobiny kosmetyku na skórę w zgięciu łokcia. Jeżeli po 24 godzinach nie pojawi się reakcja alergiczna, kosmetyk z dużym prawdopodobieństwem może być bezpiecznie stosowany. Jeśli ma się wiedzę na temat tego, że jest się uczulonym na jakąś konkretną substancję, warto analizować skład kosmetyku pod kątem jej zawartości w nim. W drogeriach internetowych oraz stacjonarnych znaleźć można tak wiele kosmetyków, że z dużym prawdopodobieństwem każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. 

Balsam czy masło do ciała?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy nawilżająca pielęgnacja do ciała powinna obejmować stosowanie balsamu, czy też może masła do ciała. Nie da się jednak udzielić prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od preferencji konkretnej osoby. Niektórzy wolą kosmetyki o lżejszej konsystencji, a inni poszukują tych o nieco cięższej formule. Nietrudno zgadnąć, że dla pierwszych lepsze będą raczej balsamy, a dla drugich masła. Dobór kosmetyku zależy też często od pory roku. Wiosną oraz latem sięga się raczej po lekkie balsamy, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze grubej i wyczuwalnej warstwy produktu pielęgnacyjnego. Jesienią oraz zimą skóra może potrzebować zdecydowanie więcej odżywienia i regeneracji. Wówczas warto rozważyć stosowanie bogatych maseł do ciała. Więcej informacji o pielęgnacji do ciała znajdziecie w artykule Aderma.

Czy warto stosować peelingi?

Wydawać by się mogło, że stosowanie balsamów i maseł do ciała wystarczy, aby nawilżyć skórę. Czy na pewno? Otóż niekoniecznie. Wydaje się, że przydatne może okazać się również stosowanie peelingów do ciała. Mogą być to peelingi gruboziarniste i drobnoziarniste. Wszystko zależy od upodobań osoby, która sięga po peeling. Dzięki stosowaniu tego typu kosmetyków można pozbyć się pozostałości martwego naskórka. Jeżeli się tego nie zrobi, skóra może sprawiać wrażenie podrażnionej i zrogowaciałej, nawet mimo stosowania balsamu. Jak często należy jednak stosować peelingi do ciała? Wiele zależy od konkretnego przypadku. Wydaje się jednak, że najlepiej byłoby zdecydować się na używanie ich przynajmniej raz na dwa tygodnie. W drogeriach można znaleźć zarówno peelingi cukrowe, jak i solne czy kawowe. Dostępne są w różnych wersjach zapachowych, dlatego kąpiel z ich użyciem może stać się przyjemnym rytuałem. Poza tym, dzięki peelingom można będzie usprawnić mikrokrążenie. Z tego też względu, zaaplikowany na skórę balsam zadziała skuteczniej. Jego składniki aktywne zdecydowanie szybciej się bowiem wchłoną.

Rekomendowane artykuły