Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

 Włosy jako ważna część tożsamości

Wygląd jest dla większości ludzi bardzo ważnym elementem samooceny i poczucia własnej wartości. Po pierwsze kiedy ktoś dobrze czuje się w swoim ciele, potrafi czerpać więcej radości z życia codziennego, staje się tym samym bardziej otwarty na innych. Po drugie z wyżej wymienionych powodów osoba taka jest również lepiej odbierana przez otoczenie, co przekłada się na rozwój sieci jej kontaktów i wsparcie społeczne, co wtórnie wpływa ponownie na prawidłową samoocenę. W całym wygładzie prócz figury. czy twarzy, bardzo ważnym elementem stanowią włosy. Co istotne piękne, zadbane, zdrowe włosy są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ich długość, kolor niejednokrotnie stanowią istotny element tożsamości jak również przynależności do konkretnych grup społecznych. 

 Odpowiednia pielęgnacja włosów jak klucz do sukcesu

 W jaki więc sposób można zapewnić sobie zdrowe, zadbane włosy, będące obiektem zachwytu innych? Kluczem do  osiągnięcia sukcesu w tym zakresie jest przestrzeganie kilku niżej opisanych zasad.  Przede wszystkim należy zacząć od określenia typu posiadanych włosów.  Krótkie, długie, kręcone, proste, farbowane czy w naturalnej barwie to nie jedyne określenia jakismetyki m można opisać włosy. Istotne ze względów pielęgnacyjnych będzie określenie porowatości włosa. A może przyjąć to aż trzy wartości: niskoporowate, wysokoporowate oraz średnioporowate, z czego te pierwsze można rozpoznać po tym iż są lśniące i proste, wysokoporowate zwykle puszą się i mogą falować podczas wilgoci, zaś średnie stanowią coś pomiędzy jedną a drugą wartością. Prawidłowe określenie porowatości będzie miało duże znaczenie co do stosowanej pielęgnacji poprzez choćby odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów.

Zanim jednak omówione zostaną te kwestie warto zaznaczyć kilka istotnych czynników mających bezpośredni wpływ na zdrowie włosów.  Przede wszystkim, warto zaznaczyć iż wysoka temperatura jest zdecydowanym wrogiem lśniących, pięknych włosów. Z tego powodu, zaleca się w miarę możliwości unikanie korzystania  z prostownicy, lokówki czy suszarki do włosów, zaś jeśli jest to nieuniknione warto ustawić jak najniższą temperaturę urządzenia , a przed samym procesem należałoby nanieść na pasma włosów właściwą odżywkę ochronną.  Tej samej zasady powinno trzymać się podczas samego mycia włosów, to jest by do ich spłukiwania nie używać zbyt ciepłej wody.

Kolejną istotna kwestią jest to, by szczotka do rozczesywania stworzona była  z jak najbardziej naturalnego włosia, co redukuje ryzyko elektryzowania włosów, zaś sam proces rozczesywania powinno rozpoczynać się od niższych pasm włosów i kierować się ku górze, co pozwoli uniknąć szarpania i niszczeni. Nie mniej ważną rolę odgrywa prawidłowe odżywianie, przez co rozumie się dietę bogatą w optymalną ilość witamin, minerałów i antyoksydantów, jak również właściwe nawodnienie organizmu.

Kosmetyki do włosów powinny być również kompatybilne względem aktualnej pory roku. tak latem zadbać należy o ochronę włosów przed słońcem, choćby poprzez stosowanie co jakiś czas odzywek bez spłukiwIania, zimą natomiast warto zastosować odżywki zawierające sylikon, szczególnie na końcówki. Co do stosowanych każdego dnia kosmetyków do włosów warto również znać parę istotnych zasad. Głównym zadaniem szamponu jest dokładne umycie włosów i oczyszczenie ich z nadmiaru sebum. Powinno się wybierać szampony, które w swoim składzie zawierać będą jak najmniejsze ilości detergentów, soli i substancji podrażniających. Łatwe rozczesywanie, lśniące i zdrowe włosy są z kolei zasługą regularnego stosowania odpowiedniej odżywki W składzie takowej powinny znaleźć się emolienty oraz ekstrakty roślinne. Dodatkowo do pielęgnacji włosów od czasu do czasu używać można specjalnych masek oraz wcierek.

Rekomendowane artykuły