Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

Trądzik jest trudną do wyleczenia, przewlekłą chorobą skóry. Często powoduje ból oraz dyskomfort psychiczny. Jego wyleczenie nie należy do najprostszych, jednak im wcześniej zostanie zdiagnozowany, tym lepiej dla pacjenta. Tak naprawdę powrót do pełnego zdrowia może trwać latami –  wszystko zależy od stopnia zaawansowania i samodyscypliny. Niestety trądzik często powraca, niosąc ze sobą szereg przykrych doświadczeń. Jednak ważne jest tu wprowadzenie odpowiedniego leczenia oraz właściwie dobranej pielęgnacji. Wówczas szanse na pozbycie się uporczywego i nawracającego trądziku znacząco wzrastają. Należy pamiętać również o tym, że niektóre zmiany mogą być wywołane przez alergie pokarmowe. W tej kwestii należy zaufać przede wszystkim specjaliście i postawionej diagnozie. 

Dermokosmetyki

Przyjęło się, że do pielęgnacji skóry trądzikowej najlepiej sprawdzą się dermokosmetyki.Te produkty kosmetyczne stworzone zostały z myślą o pielęgnacji skór problematycznych, gdzie składy produktów spełniają restrykcyjne normy rynku farmaceutycznego. Tym sposobem możliwy jest wybór kosmetyków, które łagodzą, bez sprawiania dodatkowego bólu czy silnych podrażnień. Dermokosmetyki charakteryzują się właśnie takimi właściwościami. Olbrzymią popularnością cieszą się preparaty wzbogacone o kwas hialuronowy. Głównym powodem jest fakt, że leczenie trądziku często opiera się na lekach o działaniu wysuszającym skórę. Oczywiście kwestię doboru najwłaściwszych dermokosmetyków warto omówić ze specjalistą, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny. 

Cynk na trądzik

Cynk pozytywnie wpływa na kondycję i ogólny wygląd skóry. Warto podkreślić, że składnik ten pełni bardzo ważną funkcję w organizmie człowieka. Ten odpowiedzialny jest m.in. za: 

  • zmniejszenie stanów zapalnych,
  • regulowanie problemów hormonalnych,
  • wzmocnienie odporności,
  • wspomaganie tarczycy.

Ponadto cynk na trądzik polecany jest osobom zmagającym się z problemem widocznych zaskórników, które nieleczone mogą przeistoczyć się w ropne zmiany. To z kolei może doprowadzić do zaawansowanego trądziku np. różowatego. Cynk na trądzik można stosować na dwa sposoby. Pierwszy to doustny, działający od wewnątrz występujący zwykle w postaci tabletek. Drugim sposobem jest nakładanie cynku bezpośrednio na zmiany trądzikowe. Często występuje jako maść w połączeniu z innymi składnikami, krem lub pasta. Warto wspomnieć także o włączeniu cynku do codziennej diety. Spożywane ilości powinny zostać jednak uzgodnione ze specjalistą, ponieważ można go z łatwością przedawkować, doprowadzającym tym samym do silnych bólów brzucha, a nawet wymiotów. Dlatego stosując cynk na trądzik, należy pamiętać przede wszystkim o przestrzeganiu zaleceń lekarskich i zachowaniu zdrowego rozsądku. Z kolei suplementy, maści oraz witaminy, należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami widocznymi na etykiecie. W ten sposób zdecydowanie łatwiej można uporać się z trądzikiem.

Rekomendowane artykuły