Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

Henna jest dobrze znanym produktem i od wieków była używana do farbowania włosów lub wykonywania tymczasowych tatuaży. Rośnie w Indiach, Azji i Afryce Północnej, a przypisuje się mu działanie cudów, które mają uzdrawiać, wzmacniać i usuwać łupież oraz inne choroby skóry głowy. Współcześni eksperci nie zgadzają się z tym, ale skąd wiesz, gdzie jest prawda, a gdzie mit? Czas postawić kropkę nad „i”, postawić krzyżyk na „t” i sprawdzić, czy farbowanie henną jest korzystne czy szkodliwe.

Niestety nie ma udowodnionych korzyści z henny. Ale szkoda wynikająca z nadmiernego używania została naukowo udowodniona.

  1. Henna sprawia, że włosy stają się szorstkie. Tak więc w przypadku cienkich i blond włosów barwienie henną może prowadzić do ich złamania .
  2. Dzięki zawartości kwasów i garbników w hennie wysusza włosy, a przy częstym stosowaniu powoduje ich matowienie .
  3. Przy ciągłym stosowaniu henna przełamuje warstwę ochronną, włosy stają się łamliwe i zaczynają się rozdwajać nie tylko na końcach, ale także na całej długości.
  4. W niektórych przypadkach, stosowanie henny osłabia włosy tak bardzo, że nawet prowadzi do włosów straty .
  5. Włosy przesycone henną są praktycznie niemożliwe do ułożenia ze względu na utratę elastyczności.
  6. Hennowanie włosów stopniowo i nieprzewidywalnie zmienia kolor włosów. Ciepły miedziany lub kasztanowy odcień z każdą nową bejcą będzie dawać coraz więcej czerwieni.

Jakie wnioski można z tego wszystkiego wyciągnąć?

Choć henna mogła być jedną z najlepszych farb do włosów w szczytowym okresie jej popularności w latach 90-tych, technologia przeszła długą drogę od tamtego czasu. Profesjonalne zabiegi koloryzacji stały się o wiele mniej traumatyczne i można bezpiecznie zmienić swój wygląd i farbować włosy nawet na najbardziej żywe kolory, a wszystko to bez szkody dla włosów!

Ponadto, właściwości zagęszczające włosy i ekologiczność henny przyciągnęły tak dużą uwagę producentów, że eksperymenty przyniosły w końcu receptury, które eliminują wszystkie typowe niedociągnięcia tej ziołowej farby.

Czy mogę farbować brwi henną do włosów?

Aby to zrobić należy rozcieńczyć hennę zgodnie z instrukcją, obrysować brwi tak, aby nie przekroczyć granicy, nałożyć hennę, pozostawić zgodnie z opakowaniem i pożądanym kolorem (intensywnością). Po umyciu się bez mydła lub podobnych produktów, nie używaj żadnych produktów kosmetycznych przez kolejne 24 godziny. Nie udało się? Będziesz musiała dać mu kilka tygodni, a peelingi pomogą skrócić czas oczekiwania.

Farbowanie końcówek włosów henną

Świetny pomysł na rozjaśnienie i uatrakcyjnienie swojego wyglądu. Jedno zastrzeżenie: końcówki włosów są szczególnie narażone na przesuszenie, łuszczenie się i łamanie. Do mieszanki kolorystycznej dodajemy więc olej kokosowy, oliwę z oliwek, żółtko jajka lub kefir.

Profesjonalne farby eko

To prawda, że nauka idzie naprzód – moc naturalnych barwników jest już wykorzystywana w produkcji farb zwiększających wydajność, które kontrolują wszystko, od koloru włosów po ich zdrowie. Choć ta przemiana nie jest jeszcze zjawiskiem masowym, poszczególne marki już mają się czym pochwalić.

Podczas tworzenia ekologicznych profesjonalnych barwników, marki używają henny, indygo i cassia. Naturalne oleje, najczęściej olej kokosowy, stają się składnikiem wiążącym. Neutralizuje agresywny wpływ oleju z henny. Pigmenty, w różnych kombinacjach, zapewniają szeroką gamę opcji kolorystycznych od naturalnych kolorów blond do bogatych kolorów dla brunetek z kasztanowymi lub niebiesko-czarnymi refleksami.

Eksperci i styliści doświadczyli w praktyce mocy naturalnych barwników i pierwszą rzeczą, na którą zwrócili uwagę, była kondycja włosów po koloryzacji: pasma są wyraźnie bardziej gęste i błyszczące bez typowego dla stosowania henny solo wzrostu porowatości struktury włosa. Dla fanów ekologicznych kosmetyków brzmi to kusząco.

Rekomendowane artykuły