Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

By mieć piękne i zdrowe włosy trzeba o nie nieustannie dbać. Są różne kosmetyki oraz suplementy i zabiegi, które pomogą nam w zadbaniu o nasze włosy.

Jak dbać o swoje włosy?

Najlepiej jest zacząć od najprostszych sposobów. Trzeba zacząć od podstaw. By dobrze zacząć dbać o swoje włosy trzeba przede wszystkim znać swój rodzaj włosa. Dzięki temu, że będziemy mieć dobrze zdiagnozowany rodzaj włosa, to będziemy mogli dobrać odpowiednie kosmetyki, które pomogą nam w ich odżywianiu. Są różne rodzaje włosów: suche, łamliwe, zniszczone, czy normalne. Ważna jest także ich grubość. Gdy wiemy, jaka jest grubość włosów, to będziemy mogli dobrać odpowiednią ilość szamponu, czy odżywki. Dobrze też mieć na uwadze, czy mamy rzadkie włosy. Innym ważnym wyznacznikiem są także kształty włosów. Włosy mogą być kręcone, proste lub falowane. Dzięki temu, że ustalimy to, jaki mamy rodzaj włosa, to tym szybciej nasze włosy odzyskają zdrowy wygląd. Przydadzą się tutaj szampony oraz odżywki, które regenerują nasze włosy. Można także użyć maski na włosy, które trzeba używać regularnie, by nasze włosy były zdrowe. Warto, jest też sięgnąć po domowe sposoby odżywania włosów. Można użyć różnych maseczek odżywiających dzięki, którym nasze włosy będą miały naturalny blask.

Jaką szczotką należy czesać włosy by były zdrowe?

Dbanie  o włosy to także dobre szczotkowanie. Dużo zależy od samego szczotkowania włosów. Gdy dobierzemy dobrą szczotkę, to nasze włosy będą idealnie rozczesane. Dzięki temu nabiorą zdrowego wyglądu oraz odpowiedniego blasku. Nie będą także się łamać pod naporem szczotki. Trzeba tutaj także pamiętać o końcówkach włosów. Dobrze jest regularnie rozczesywać włosy. Przynajmniej dwa razy dziennie przy długich włosach to minimum. Dobrze jest, by po każdym związaniu włosów gumką następnie je rozczesać.

Czy wizyty u fryzjera to dobry pomysł?

Gdy sami nie wiemy, jak do końca dbać o nasze włosy, to dobrze jest wybrać się do doświadczonego fryzjera. Taki fryzjer pomoże nam w doborze odpowiednich kosmetyków odżywczych do naszych włosów. Może nam również zrobić specjalistyczne zabiegi fryzjerskie, które odbudują zniszczone włosy. Dzięki takim zabiegom będziemy mogli zadbać o nasze włosy wraz z końcówkami. Najlepiej jest ponawiać takie zabiegi specjalistyczne kilka razy w roku dzięki, czemu będziemy mogli zachować ciągłość w naszej rewitalizacji włosów.  Fryzjer także pomoże nam zadbać o włosy w domu. Podpowie jak używać kosmetyków, by nie zrobić krzywdy włosom.

Nie pal włosów prostownicą i lokówką 

W dbaniu o swoje włosy nie można zapominać także o tym, by nie palić włosów prostownicą lub lokówką. Częste używanie prostownicy, czy lokówki lub suszarki może zniszczyć cały zabieg dbania o włosy. Takie narzędzia mogą od środka zniszczyć strukturę włosów przez, co zabiegi fryzjerskie nie mogłyby  tak działać, jak powinny. Jeśli jednak już potrzebujemy użyć prostownicy lub lokówki, to najlepiej jest to zrobić pod okiem doświadczonego fryzjera. Będziemy mieć wtedy pewność, że mimo wszystko nasze włosy są ochronione przed złym działaniem prostownicy

Dbanie o włosy jest ciężką i długą pracą, którą trzeba wykonywać w sposób regularny i zgodnie z zaleceniami. Trzeba także pamiętać, że włosy w każdej porze roku inaczej się zachowują, dlatego też dbanie o nie powinno być dopasowane do obecnej pory. Szczególnie ważne jest to zimą i jesienią, kiedy zaczyna się noszenie czapek oraz kapturów, które mogą zniszczyć nasze włosy.

Rekomendowane artykuły