Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

Nawilżanie włosów to bardzo ważna czynność, którą powinno się wykonywać regularnie, szczególnie gdy mamy suche włosy. Takie nawilżanie włosów można wykonywać zarówno w domu, jak i u fryzjera.

Czym nawilżać włosy ?

Najlepiej jest używać kosmetyków, które są odpowiednio przygotowane do nawilżania włosów. Dzięki temu każde pasmo włosów będzie odpowiednio nawilżone. W skład takich kosmetyków powinno wchodzić: 

– alga, 

– kwas hialuronowy, 

– aloes,

– glicyna.

Należy także pamiętać, że miód ma bardzo dobre właściwości nawilżające na nasze włosy. Dobrze jest stosować olejki oraz balsamy na włosy regularnie dzięki, temu nasze włosy będą miały stały dostęp do regeneracji. Będą odświeżone i poprawi się ich wygląd. Warto się zaopatrzyć w maski do włosów, szampony i odżywki. Cały zestaw kosmetyków do nawilżenia gwarantuje nam to, że będziemy mieć szybszą widoczną poprawę stanu naszych włosów. Na rynku jest mnóstwo firm, które oferują kosmetyki do nawilżania włosów. Warto, jest wybrać te, które są robione z naturalnych składników, dzięki czemu nie będziemy dodatkowo obciążać żadną chemią włosów. Przydatne są również ampułki do włosów. Są to skoncentrowane kosmetyki, które dodatkowo działają wielokierunkowo. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także mgiełka nawilżająca, którą można użyć niezależnie od tego, gdzie się jest, a będziemy mieć włosy od razu odświeżone i nawilżone.

Czy są jakieś domowe sposoby na poprawienie wilgotności swoich włosów?

Oprócz miodu, który ma bardzo dobre właściwości nawilżające, są też inne sposoby. Warto jest użyć między innymi:

– żółtka z jajka – taka maska zrobiona z żółtka z jajka dostarcza włosom dużo witamin, które nawilżają i regenerują włosy, Wystarczy taką maskę trzymać na włosach około 20 minut,

 płukanki ziołowe – wiele ziół ma właściwości nawilżające. Dostarczają one także dużo witamin. Najpopularniejsze zioła, które pomagają w walce z włosami, są: pokrzywy i skrzyp polny, 

 olejowanie włosów – jest to bardzo skuteczna metoda, która pomoże odbudować nasze zniszczone włosy. Należy jednak pamiętać, by wybierać te oleje, które są robione naturalne, bez żadnej chemii.

Co można zrobić, by ograniczyć chorobę naszych włosów ?

Włosy są podatne codziennie na używanie różnych lokówek, suszarek oraz prostownic. By ograniczyć różne choroby naszych włosów, w tym brak odpowiedniego nawilżenia trzeba wystrzegać się używania takich rzeczy. Suszarki oraz prostownice, czy lokówki niszą od środka nasze włosy. Dlatego częste ich używanie może uszkadzać nasze włosy i przez to też tracą one swoją naturalną wilgotność. Prostownica, jak i lokówka bardzo szybko wysuszają nasze włosy. Dobrze jest też unikać wiązania często włosów gumką. Może ona uszkadzać strukturę włosa. Również zaleca się, by nie korzystać z regularnego farbowania i rozjaśniania włosów. Dobrze jest, by po myciu włosów, nie zawijać je od razu w ręcznik. Najlepiej jest po prostu lekko włosy odcisnąć z nadmiaru wody. Dzięki stosowaniu się do tych wskazówek jest duża szansa, że nasze włosy szybciej się zregenerują i odzyskają swoją odpowiednią wilgotność.

Jak poradzić sobie z suchymi końcówkami ?

Dużym problemem są także same suche końcówki. Warto jest wtedy nałożyć odżywki na same końcówki tak, by tylko one mogły nabrać, jak najwięcej witamin i odzyskać wilgotność. Dobrze również jest sięgnąć po serum do włosów suchych, które pomoże nam pozbyć się problemu z suchymi końcówkami. Należy także przemyśleć swoją dietę i wprowadzić takie składniki, które naturalnie ochronią nasz organizm i włosy przed utratą wilgoci.

Rekomendowane artykuły