Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

Atopowe zapalenie skóry jest istną plagą ostatnich dekad. To dermatologiczne schorzenie jest nieuleczalne, a objawy można jedynie łagodzić i dbać o skórę tak, by jej stan utrzymać w dobrej formie. AZS jest szczególnie dotkliwe u dzieci, a dobór odpowiednich leków i kosmetyków nie jest prosty. Tu warto nadmienić, że maluchy mają niezwykle wrażliwą skórę i dobierając preparat do pielęgnacji należy zwrócić uwagę na jego skład.

balsam Dexeryl to preparat z grupy emolientów o wyjątkowych właściwościach nawilżających i natłuszczających. Przy pielęgnacji dzieci istotne jest również to, że ma działanie łagodzące swędzenie i zmniejszające ryzyko powstania stanu zapalnego. Podpowiadamy, jak działają kosmetyki z tej serii i dlaczego warto po nie sięgnąć.

AZS – kiedy stosować balsam Dexeryl?

Atopowe zapalenie skóry wiąże się z uciążliwym swędzeniem, wysuszoną skórą i podrażnieniami. Zaniedbane objawy prowadzą do stanów zapalnych, ze względu na niską odporność skóry atopowej na ataki patogenów. W przypadku powstania stanu zapalnego niezbędne są często maści sterydowe i leczenie dermatologiczne. Aby temu zapobiec należy odpowiednio zadbać o skórę.

Dzieci z AZS w szczególności są narażone na powstawanie silnych stanów zapalnych, przez ryzyko częstych uszkodzeń naskórka i niepohamowany przymus drapania. W celu zapobiegnięcia takiej sytuacji należy bezwzględnie wzmocnić ochronę skóry poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu. Balsam Dexeryl dzięki zawartym w nim składnikom wzmacnia i chroni naskórek, a jednocześnie łagodzi objawy. Istotne jest, że krem ten można stosować u dzieci nawet w wieku niemowlęcym, a jego łagodne działanie przy codziennej pielęgnacji wyraźnie wzmocni warstwę ochronną atopowej skóry dziecka.

Jakie właściwości i skład ma balsam Dexeryl i jaki wpływ ma na skórę atopową?

Dexeryl jest kosmetykiem ze szczególnym składem pozwalającym na leczenie objawów atopowego zapalenia skóry oraz innych schorzeń dermatologicznych związanych z nadwrażliwością skóry. Jest wyrobem medycznym zawierającym elementy takie jak:

  • glicerol, czyli związek organiczny o właściwościach hydrofilowych, który doskonale łączy się z wodą zatrzymując ją w skórze;
  • wazelina biała, nie wiążąca wody, za to doskonale natłuszczająca i wytwarzająca cienką warstwę chroniącą naskórek przed utratą wody;
  • parafina ciekła, która wzmacnia właściwości ochronne skóry i odpowiednio ją natłuszcza.

Są to aktywne składniki preparatu połączone w odpowiednich proporcjach tak, by ochronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zachować w jej warstwie równowagę wodną. Dodatkowo balsam Dexeryl posiada w składzie substancje pomocnicze, które wzmacniają działanie kosmetyku, łagodzą swędzenie oraz zapobiegają powstawaniu podrażnień.

Seria balsam Dexeryl i krem do mycia w codziennym użytkowaniu

Linia Dexeryl, balsam i krem do mycia, to preparaty, które można zakupić w aptece bez recepty. Pozwala to na codzienne użytkowanie, a wyjątkowe właściwości tych kosmetyków sprawdzają się nie tylko przy AZS, ale również w przebiegu innych schorzeń dermatologicznych, np. łuszczycy. Krem do mycia Dexeryl doskonale oczyszcza skórę, nie niszcząc przy tym jej warstwy ochronnej. Posiada łagodną formułę i nie powoduje podrażnień, a co ważniejsze nie uczula.

Dodając do tego preparat tej samej marki, czyli balsam Dexeryl można uzyskać wyjątkową ochronę skóry. Istotne jest by, balsam stosować codziennie, 1-2 razy na dobę, tak by utrzymać jego warstwę na skórze. Ze względu na to, że preparat ma właściwości nawilżające i natłuszczające należy stosować go regularnie, a przy podrażnieniach zwiększyć ilość dawek nawet do 6 dziennie. Krem ten nakładać należy na oczyszczoną i suchą skórę, tak by jego warstwa dobrze się z nią połączyła.

Systematyczne używanie tych kosmetyków sprawia, że skóra wrażliwa, atopowa odzyskuje prawidłowy wygląd i jest mniej podatna na podrażnienia. W przypadku AZS u dzieci istotną właściwością, jaką ma balsam Dexeryl, jest łagodzenie swędzenia, które maluchy szczególnie dotkliwie odczuwają.

Rekomendowane artykuły