Numer telefonu

+123-456-7890

Otwarte w godzinach

Pon - Pią: 7 - 19

Po zabiegu koloryzacji u fryzjera, nasze włosy wymagają dużej atencji jeśli chodzi o ich pielęgnację. Każda z nas, chce aby włosy wyglądały na zdrowe, lśniące, i odżywione a kolor trzymał się jak najdłużej . Nie musimy wydawać fortuny na kosmetyki do włosów, wystarczy tylko dobrze dobrana pielęgnacja dopasowana pod porowatość naszych włosów oraz przestrzeganie kilku ważnych zasad.

Top 5 zasad pielęgnacji włosów farbowanych

  • Szampon do włosów farbowanych – to klucz do sukcesu ! Używaj delikatnego szamponu , pozbawionego silikonów to właśnie one wypłukują cały pigment z włosa i powodują szybkie ich blaknięcie. Pożądanym składnikiem jest witamina E, filtr UV , olejek – arganowy, aloesowy, lniany i sojowy który dogłębnie nawilży nam całą długość włosa, i chroni je przed nadmiernym promieniowaniem.
  • Odżywka i maska uwielbiają farbowane włosy. Włosy po koloryzacji są bardzo suche, najlepiej sprawdzą się produkty mocno kremowe, które wymagają spłukania. Maskę najlepiej stosuj raz w tygodniu – nałóż na 1h po dogłębnym umyciu a następnie spłucz letnią wodą, natomiast odżywkę używaj po każdym myciu , pozwoli to zabezpieczyć włosy i chronić ich kolor.
  • Chroń włosy przed gorącem – suszarki, prostownice, lokówki to niezbędne akcesoria do układania codziennej fryzury, lecz mogą mieć negatywny wpływ na kolor. Idealnie sprawdzą się tutaj preparaty zabezpieczające – termoochronne , które ograniczają szkody powstałe na skutek za wysokich temperatur a dodatkowe nawilżą włosy.
  • Chłodzenie wodą – która z nas nie kocha gorących pryszniców, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Niestety musimy zrezygnować po części z tej przyjemności, ponieważ gorąca woda otwiera łuski włosa co powoduje ich blaknięcie. Aby kolor nie traci intensywności, zmniejsz temperaturę i płucz je letnią wodą – ten sposób sprawdzi się również doskonale u osób, które borykają się z problemem szybko przetłuszczającej się skóry głowy.
  • Bezpieczeństwo na basenie – chlor którego w wodzie basenowej zdecydowanie nie brakuje, nie jest najlepszym związkiem oddziałującym na Twoje włosy. Przed wejściem zmocz włosy pod prysznicem – mokre włosy wchłaniają o wiele mniej chloru i soli ni jeżeli suche.

Równowaga PEH

Jak sama nazwa wskazuje, to sposób pielęgnacji włosów, który polega na dostarczeniu protein, emolientów oraz humektantów w odpowiedniej ilości. Wbrew pozorom nie oznacza ona takiego samego stosunku trzech rodzajów składników, zależy to między innymi od porowatości naszych włosów i ich potrzeb. W internecie, istnieje 1000 testów które pomogą określić Twój rodzaj włosa oraz dobrać odpowiednią pielęgnację – uwierzcie to działa cuda!

Rekomendowane artykuły